Grafika przedstawia klatkę, w której walczą zawodnicy MMA. W takiej samej konstrukcji zmierzą się Israel Adesanya z Janem Błachowiczem.

Błachowicz vs Adesanya na gali UFC 259. Kiedy odbędzie się walka?

Już 6 marca odbędzie się gala UFC 259. Podczas wydarzenia odbędzie się bardzo istotne dla wszystkich polskich fanów MMA starcie pomiędzy Janem Błachowiczem, a Israelem Adesaną. Na szali znajdzie się pas wagi półciężkiej, dzierżony przez Polaka. Zbliżająca się walką będzie pierwszą obroną tytułu przez „Cieszyńskiego Księcia”. Trzeba przyznać, że prezydent UFC – Dana White zawiesił poprzeczkę przed polakiem bardzo wysoko. Przyszły oponent naszego rodaka jest dotychczas niepokonany w swojej zawodowej karierze MMA i uważany jest za jednego z najlepszych fighterów w UFC bez podziału na kategorie wagowe. Czy Jankowi uda się obronić pas, na który tak ciężko pracował?

Jak doszło do zestawienia Błachowicz vs Adesanya?

Obaj zawodnicy stoczyli swoją ostatnią walkę we wrześniu 2020 roku na UFC 253. W walce wieczoru Israel Adesanya upokorzył – bo takiego słowa trzeba niestety użyć – Paulo Costę i obronił tym samym tytuł mistrza wagi średniej UFC. Jan Błachowicz tego wieczoru osiągnął z kolei swój największy sukces w sportowej karierze. W drugiej walce wieczoru efektownie znokautował Dominicka Reyesa i zdobył zwakowany przez Jona Jonesa pas wagi półciężkiej. Po gali tej było już pewne, że Nigeryjczyk nie pozostanie w swojej kategorii i będzie szukał wyzwań w wyższych wagach.

Kto, chociażby w najmniejszym stopniu śledzi newsy związane ze światem sportów walki, doskonale wie, że na celowniku Adesanyi  jest były dominator wagi półciężkiej – Jones Jones. „Bones” w międzyczasie podjął jednak decyzję o opuszczeniu swojej kategorii i przejściu do wagi królewskiej, co oddaliło nieco plany „The Last Stylebendera”. Ten jednak nie odpuszcza starcia ze swoim wymarzonym rywalem i nieustannie dąży, by do niego doprowadzić. Jego następnym przystankiem po pokonaniu najmocniejszych przeciwników walczących w limicie do 84 kg, stało się mistrzostwo wagi półciężkiej. Błachowicz jako nowy niekwestionowany mistrz stał się naturalną przeszkodą w drodze do Jonesa, którego dalsze losy warunkują wyniki w kategorii ciężkiej. Pod sam koniec 2020 roku Dana White zgodnie z oczekiwaniami ogłosił, więc starcie Błachowicz – Adesanya. Sam Janek wydaje się traktowany po macoszemu w całej układance. Polak pokazał już jednak wielokrotnie, że lubi krzyżować plany włodarzy UFC wobec głośnych medialnie walk, odprawiając faworyzowanych oponentów z kwitkiem.

Błachowicz vs Adesanya – kto jest faworytem w walce zaplanowanej na UFC 259?

Bycie underdogiem w przypadku Jana  Błachowicza nie jest nowością. W walce z Coreyem Andersonem czy też Dominickiem Reyesem Polak był spisywany na straty i nie dawano mu większych szans na zwycięstwo. „Cieszyński Książę” za każdym razem pokazywał jednak ogromne serce do walki i niepodważalne umiejętności, uciszając wszelkich analityków i ekspertów. W przypadku swojej pierwszej obrony pasa, większość po raz kolejny nie daje Błachowiczowi wielkich szans na triumf. Media wskazują jako wyraźnego faworyta Nigeryjczyka. Czy tym razem Janek znów zaskoczy cały sportowy świat? Zanim przychylimy się do konkretnej z możliwości, warto zapoznać się z dokładnym zestawieniem zbliżającej się walki. Analiza pojedynku Błachowicz – Adesanya na stronie Bukmacher-Legalny.pl zawiera najważniejsze informacje o obu zawodnikach oraz rozpatruje wszelkie możliwości i scenariusze na rywalizację o pas wagi półciężkiej na UFC 259.

Jan Błachowicz – sylwetka zawodnika

Grafika przedstawia Jana Błachowicza - mistrza UFC w wadze półciężkiej.

Jan Błachowicz jest czołową postacią w Polsce, jeśli chodzi o sukcesy w MMA. Zanim na dobre poświęcił się mieszanym sztukom walki, zdobywał wiele tytułów i wyróżnień w tajskim boksie oraz grapplingu. Taka mieszanka doświadczeń stała się niezwykłym atutem, gdyż Błachowicz jest zawodnikiem groźnym w każdej płaszczyźnie. Pierwsze poważne sukcesy w MMA osiągnął w największej polskiego organizacji tego sportu – KSW. Tam dzierżył mistrzostwo wagi półciężkiej i dominował w swojej kategorii. W 2014 roku Jan zrobił kolejny ogromny krok naprzód i dołączył do UFC. Tam czekała go bardzo ciężka przeprawa, która zweryfikowała ogromny charakter polskiego zawodnika. Zaczęło się fenomenalnie. W debiucie Błachowicz pokonał Ilira Latifiego już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut. Później jednak przyszło pasmo czterech porażek oddzielonych jednym – mało znaczącym zwycięstwem. Kolejna przegrana mogła być czynnikiem, kończącym karierę Polaka w UFC. Wtedy jednak rozpoczęły się jeszcze cięższe treningi i ogromne zaangażowanie. Błachowicz szlifował formę i stawał się lepszy z walki na walkę. Efektem jego tytanicznej pracy jest zwycięstwo w ośmiu walkach z dziewięciu stoczonych od 2017 roku. Ostatnie zwycięstwo nad Dominickiem Reyesem przyniosło „Cieszyńskiemu Księciu” pas wagi półciężkiej największej organizacji MMA na świecie – UFC.

Israel Adesanya – sylwetka zawodnika

Grafika przedstawia Isreala Adesanyę. Jednego z najlepszych zawodników UFC.

Najbliższy przeciwnik Jana Błachowicza jest znakomitym kickboxerem. Według statystyk podczas pobytu w UFC broni próby sprowadzenia do parteru w ponad 80%. Jego doskonała stójka pozwoliła dotychczas pozostać mu niepokonanym. „The Last Stylebender” stoczył 20 walk w zawodowej karierze MMA – wygrał wszystkie. Jego prawdziwa droga na sam szczyt UFC zaczęła się w 2019 roku, kiedy to pokonał legendarnego Andersona Silvę. Kolejno Adesanya rozprawiał się z: Kelvinem Gastelumem, Robertem Whittakerem, Yoelem Romero, Paulo Costą. Po całkowitym zdominowaniu wagi średniej Adesanya przeniósł się do wagi wyżej, gdzie zmierzy się o pas z naszym rodakiem – Janem Błachowiczem. Israel jest piekielnie szybkim zawodnikiem. Imponująca jest także jego siła ciosu – nokautował rywali aż w 75% swoich walk. Aktualnie Nigeryjczyk jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników MMA na świecie.

Błachowicz vs Adesanya – kto zwycięży? 

Eksperci jednogłośnie uważają, że wygrana zasili konto Israela Adesanyi. Mimo że Nigeryjczyk walczył wagę niżej, jest wyższy od Jana Błachowicza i ma większy zasięg. Jego atutem jest z pewnością szybkość, nieszablonowość i zaskakująca siła ciosu. Błachowicz to z kolei tytan pracy, który jest zawodnikiem bardzo kompletnym i z każdą wygraną walką zyskuje nową dawkę pewności siebie, przełamując swoje limity. Legalni bukmacherzy, którzy wystawiali kursy na to wydarzenie i wskazują jako faworyta Nigeryjczyka, oferując za jego zwycięstwo mnożnik 1.45. Obstawiając Janka, dostaniemy z kolei kurs 2.75. Ponadto legalne polskie firmy oferują różne inne zakłady na zbliżającą się walkę:

  • Wybrany zawodnik zwycięży przez K.O./T.K.O
  • Walka potrwa mniej niż 2.5 rundy
  • Któryś z fighterów wygra na punkty
  • Walka zakończy się na korzyść danego zawodnika w konkretnej rundzie
  • Wytypowany zawodnik wygra przez poddanie

To tylko część dostępnych zakładów. Jeśli macie ciekawe pomysły na rozstrzygnięcie tej arcyważnej walki, możecie zawsze skorzystać z usług legalnych polskich bukmacherów i obstawić własne predykcje, zyskując przy tym profity.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer